Ana sayfaya Geri Dön...

Editör İletişim

 
 
 
Araçlar  
 
Bilgisayar ve İnternet  
 
Çizim & Cad  
 
Chat  
 
Download Yöneticisi  
 
Diğer  
 
Eğitim  
 
Eğlence  
 
E-posta  
 
Ftp Araçları  
 
Antivirüs & Güvenlik  
 
Dini & İslam  
 
Linux  
 
Masaüstü  
 
Multimedia  
 
Oyun  
 
Programlama  
 
Resim Editörleri  
 
Ses ve Görüntü Araçları  
 
Script  
 
Sistem  
 
Skin & Arayüz  
 
Sürücüler & Driver  
 
Saat, Takvim ve Ajanda  
 
Cep Telefonu  
 
Webmaster  
 
Web Araçları  
 
Yamalar  
125125reklam alanı
Program İndir

Program Adii

: VLC Media Player  

Boyut

: 9 Mb

Dili

: Türçe

Versiyon

: 0.8.6

Platform

:

Lisans

: Ücretsiz

Üretici

: Vazgeçtim Senden

Ekleme

: 24.07.2007 (Admin)

Tanitim

: Bir çok medya oynatıcısı ve çözücünün (codec) yaptğı işi tek başına yapan ve kolay kullanımı, geniş format desteği ile çok büyük başarı yakalayan VLC Media Player ile neredeyse tüm dosyalarınızı yürütebilirsiniz. Bu tüm dosyalar içerisine giren iki özel formattan da bahsetmek durumundayız. Zira ilki eMule benzeri programlarla innDir’diğiniz ama tamamlanmamış olan dosyalar. Bunların önizlemesini yapmak için kullanabileceğiniz VLC Media Player’ı aynı zamanda çok yüksek görüntü kalitesine sahip M-PEG2 formatındaki .m2v uzantılı dosyaları yürütmek için de kullanabilirsiniz.
 
 Programın teknik kısmından pratik kısmına geçersek şunu en başta belirtmeliyiz ki, programın çoklu ortam yönündeki başarısı sizi etkileyecek düzeyde. Bir dosyayı yürütürken programın oynatma penceresinde sağ tuşla tıkladığınızda çıkacak menüde, ki Türkçe desteği var ancak kurulum sırasında bunu göremeyeceksiniz, bir çok ayara kolayca ulaşabiliyorsunuz. Bunların arasında en çok hoşunuza gidecek olanlardan ilki Duvar Kağıdı özelliği. Bu seçeneği seçtiğinizde dosyanız artık bilgisayarınızda bir duvar kağıdı gibi oluyor ve oynatıcı ile eş zamanlı olarak arka planda oynuyor. Bu noktada programın düzeltilmeyen bir hatasını yani bug’ını size söyleyeyim. Duvar Kağıdı yaptığınız dosya arkada oynarken eğer oynatıcınızı tam ekran dışında bir boyuta ayarlarsanız, oynatıcıda sadece o kısma denk düşen bölümü görüyorsunuz. Yani masaüstünüzü tam ekran kabul edin, oynatıcı bir pencere boyutunda ise o kısmı içine alan kısmı görüyorsunuz. Ama tam ekrana döndüğünüzde ya da tamamen aşağıya indirdiğinizde bir problem olmuyor. İkinci güzel özellik ise “Enstantane” seçeneği ile o anda ekrandaki görüntünün resmi çekiyor olmanız. Windows’un print screen özelliği ile yaptığınızda ve dosyayı kapattığınızda siyah görünen ekran kötü çekimleri bırakın ve bu enstantane yakalama özelliği ile istediğiniz resmi çekin!
 
 Bu programı benden önce açıklayan Bosluk’a liste konusunda bende katılıyorum. Winamp programının popülaritesi en çok borçlu olduğu konu olan çok kolay kullanım ne yazık ki VLC Media Player’ın oynatma listesi için geçerli değil. Görünüm menüsündeki Oynatma Listesi seçeneği ile ulaşılabilen liste bazen uğraştırıyor. Winamp ile karşılaştırmışken bir artısını belirtelim. Winamp’te tam ekran izlediğiniz bir video’dan diğer video’ya geçiş tam ekran olamazken, VLC Media Player’da bir dosya’dan diğerine geçişte tam ekran kesinlikle bozulmuyor, siz de ikide bir tam ekran yapacağım diye uğraşmıyorsunuz.
 
 Son versiyonuna eklenen güzel özelliklerden birisi dosya yürütürken altyazıyı sadece sürükle-bırak tekniği ile görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu özellik duvar kağıdı özelliği ile de uyumlu olarak çalışıyor. Bu noktadaki küçük bir hata, altyazılı bir dosyayı yürütürken eğer ileri ya da geri bir noktaya aldığınız andaki altyazı ile ilk yerdeki altyazı üst üste binebiliyor.
 
 Sözün kısası açık kaynak kodlu VLC Media Player, her bilgisayarda mutlaka olması gereken, başarılı ve ücretsiz bir oynatıcı.

indir

     Favorilerime Ekle | Başlangıç Sayfam Yap | İletişim

Tavsiye Siteler : Gelinlik Modelleri - Vazgeçtim Senden

Yerli Şarkı Sözleri - Yabancı Şarkı Sözleri  a

                            © 1999 VazgectimSenden All Rights Reserved.